Płód czy już dziecko ?

14 Styczeń, 2014 No Comment

dziecko1
Wiele dziwnych organizacji popierających aborcję stara się przekonać, że w pierwszym miesiącu nie mam do czynienia, już z małym dzieckiem, ale z płodem, gdzie płód jest przedstawiany jako coś bezosobowego.

O dziecku rozmawiamy już od momentu zapłodnienia

W pierwszym miesiącu życia wewnątrzmacicznego bije już serce Waszego dziecka, widoczne są usta, oczy, ukształtowane są naczynia krwionośne, zaczyna się kształ­tować kręgosłup.
Fg Po około 2’/2 miesiąca życia wykształcone są już w pełni ręce i nogi, następuje szybki wzrost ciała, zwłaszcza głowy.
H Po około 3’/2 miesiąca życia następuje dalszy wzrost i rozwój całego płodu i ło­żyska: długość zarodka wynosi 9 cm, waga 45 g.
■ W końcu 5 miesiąca waga płodu wynosi już 460 g, a jego długość 25 cm.
■ Od około 7 miesiąca ciąży płód jest już w pełni ukształtowany, łożysko zupełnie rozwinięte, wraz z pępowiną zapewnia oddychanie i odżywianie płodu. Gdyby się teraz urodził, istnieją szanse jego przeżycia.
Przez następne 3 miesiące płód dalej rośnie, a jego układy przygotowują się do życia poza organizmem matki.
Ciąża, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, trwa średnio 280 dni, tj. 40 tygodni lub 10 miesięcy księżycowych po 4 tygodnie, tj. 28 dni każdy. Przy czym okres ciąży u kobiet z dłuższym cyklem miesiączkowym niż 28 dni jest dłuższy, a z krótszym — krótszy niż 280 dni.

Wpływ aborcji na życie kobiety

Strona poświęcona jest ciąży, a więc rozmowa o aborcji raczej jest nie na miejscu, ale być może pojawi się tutaj kiedyś jakaś osoba, która będzie szukała informacji jaki wpływ na dalsze życie może mieć aborcja, a więc parę zdań na ten temat

Należy pamiętać, że po przerwaniu pierwszej ciąży wzrasta dwukrotnie, a nawet trzykrotnie, liczba martwych urodzeń lub zgonów noworodków oraz znacznie wzrasta częstość poronień i porodów przedwczesnych. Powstają trudniejsze warunki dla rozwoju i donoszenia następnych ciąż.

Związane to jest bezpośrednio z licznymi powikłaniami mogącymi wystąpić po takim zabiegu.

Aborcja zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi, a ryzyko to wzrasta, aż o 30%.

Aborcja niesie za sobą cała masę skutków ubocznych pod względem psychicznym

Related Information

Share a Comment
Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.