Karmienie piersią a zwiększenie ilości mleka (laktacja)

19 Styczeń, 2014 No Comment

 

Jak  zwiększyć ilość mleka w piersiach

Jeśli czujesz, że twoje piersi wytwarzają za mało mleka, wypij raz dziennie szklankę piwa bezalkoholowego. Znajduje się w nim pochodna drożdży, która podnosi w organizmie poziom

prolaktyny, hormonu pobudzającego produkcję mleka. Upewnij się tylko, czy jest to piwo bezalkoholowe – i pij je 30 minut przed karmieniem.

ciaza_karmienie_piersia2Naciskaj na klatkę piersiową – to pobudza produkcję mleka. Według specjalistów od akupresury, najlepsze skutki przynosi nacisk tuż nad piersiami. Przyłóż kciuki między 3. a 4. żebrami, pod obojczykami, w linii sutków. Naciskaj ze stałą siłą przez minutę. Jeśli pomoże – powtarzaj tak często, jak uznasz to za konieczne.

Każdego ranka wypij herbatkę z kopru włoskiego (fenkułu włoskiego). Zielarze od wieków polecają koper włoski matkom – zwłaszcza tym, które są matkami po raz pierwszy – jako metodę na wzmożenie laktacji. Niektóre badania sugerują, że zawarte w takiej herbatce składniki działają podobnie jak estrogeny pobudzając gruczoły mleczne do pracy. Możliwe także, że działa to w inny sposób – dzieci wyczuwają w mleku matki specyficzny, podobny do anyżku smak, który im odpowiada, więc ssą więcej, co z kolei pobudza wydzielanie większej ilości mleka. W aptekach można kupić bez recepty gotową do zaparzenia herbatkę. Możesz także przyrządzić ją sama: łyżeczkę nasion kopru włoskiego zalej szklanką wrzątku, odczekaj 2—3 minuty, aż dobrze naciągnie, następnie odcedź i wypij.

Jedz potrawy przyprawiane czosnkiem. Okazuje się, że dzieci lubią mleko lekko pachnące czosnkiem. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że jeśli matka kilka godzin przed karmieniem zjadła nieco czosnku, dzieci jadły więcej i dłużej zostawały przy piersi.Także dla twojego zdrowia jedzenie czosnku jest bardzo korzystne.

Related Information

Share a Comment
Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.